Meny

Gratis nedladdning av typsnittsfamilj

Dark Christmas

Förhandsvisning av typsnittsfamiljen Dark Christmas — gratis nedladdning
Dark Christmas återgiven i sitt eget typsnitt för förhandsvisning

Woodcutter Manero "Fonts Lab",Spain MMXXV

1 stil http://www.woodcutter.es Demo English General Punctuation Mathematical Operators Western European
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Om typsnittet Dark Christmas

Woodcutter Manero "Fonts Lab",Spain MMXXV

Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet Dark Christmas.

Upphovsrätt: © Woodcutter Manero. MMXXV. All Rights Reserved

Varumärke: Woodcutter Manero®

Tillgängliga stilar

Förhandsgranska varje vikt

Regular

Dark Christmas · Regular · DarkChristmas
OTF
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Så använder du Dark Christmas

  1. Ladda ner ZIP-filen för Dark Christmas (1 stil, OTF + readme).
  2. Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
  3. För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
  4. Följ Demo innan du publicerar kommersiellt.

Licens och namngivning

Licens: Demo — licensuppgifter

woodcuttermanero@gmail.com

Inbäddningstillstånd: installable

Se liknande alternativ till Dark Christmas

Vanliga frågor

Är Dark Christmas gratis?

Ja, du kan ladda ner Dark Christmas gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.

Vad ingår i ZIP-filen?

ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för Dark Christmas (OTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.

Vem skapade Dark Christmas?

Formgiven av http://www.woodcutter.es.

Får jag använda det kommersiellt?

Kommersiell användning av Dark Christmas beror på Demo. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.

Alternativ till Dark Christmas

Kommersiell användning

Dark Christmas är ett demo- eller personal use-typsnitt. Dessa liknande familjer kan användas kommersiellt — kontrollera alltid hela licensen.