Gratis nedladdning av typsnittsfamilj
Diving Board
Diving Board är en gratis typsnittsfamilj av Cat.B med 1 stil (Regular) tillgängliga som OTF. Filanvändning följer Personal Use Only på FreeFontsHub.
Om typsnittet Diving Board
Diving Board är en gratis typsnittsfamilj av Cat.B med 1 stil (Regular) tillgängliga som OTF. Filanvändning följer Personal Use Only på FreeFontsHub.
Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet Diving Board.
Tillgängliga stilar
Förhandsgranska varje viktRegular
Använd ← → för stilar, + − för att zooma, rulla för att zooma, Esc för att stänga
Så använder du Diving Board
- Ladda ner ZIP-filen för Diving Board (1 stil, OTF + readme).
- Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
- För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
- Följ Personal Use Only innan du publicerar kommersiellt.
Licens och namngivning
Licens: Personal Use Only
Kontrollera alltid den medföljande readme.txt och originallicensen före kommersiell användning. FreeFontsHub tillhandahåller paketering och upptäckt; rättigheterna ligger kvar hos formgivaren/gjuteriet.
Inbäddningstillstånd: installable
Vanliga frågor
Är Diving Board gratis?
Ja, du kan ladda ner Diving Board gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.
Vad ingår i ZIP-filen?
ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för Diving Board (OTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.
Vem skapade Diving Board?
Formgiven av Cat.B.
Får jag använda det kommersiellt?
Kommersiell användning av Diving Board beror på Personal Use Only. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.
Alternativ till Diving Board
Kommersiell användningDiving Board är ett demo- eller personal use-typsnitt. Dessa liknande familjer kan användas kommersiellt — kontrollera alltid hela licensen.