Meny

Gratis nedladdning av typsnittsfamilj

Jogy Comik

Förhandsvisning av typsnittsfamiljen Jogy Comik — gratis nedladdning
Jogy Comik återgiven i sitt eget typsnitt för förhandsvisning

This Font is Personal Use (Demo). No Commercial Use Allowed!->CONTACT ME before any Promotional or Commercial Use! email: mabhalstudio@gmail.com

1 stil Mabhal Studio - Abdullah, Banten - Indonesia Personal Use Only English General Punctuation Western European
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Om typsnittet Jogy Comik

This Font is Personal Use (Demo). No Commercial Use Allowed!->CONTACT ME before any Promotional or Commercial Use! email: mabhalstudio@gmail.com

Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet Jogy Comik.

Upphovsrätt: Jogy Comik © (Mabhal Studio). 2024. All Rights Reserved

Varumärke: Jogy Comik is a trademark of Mabhal Studio

Tillgängliga stilar

Förhandsgranska varje vikt

Regular

Jogy Comik · Regular · JogyComik
OTF
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Så använder du Jogy Comik

  1. Ladda ner ZIP-filen för Jogy Comik (1 stil, OTF + readme).
  2. Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
  3. För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
  4. Följ Personal Use Only innan du publicerar kommersiellt.

Licens och namngivning

Licens: Personal Use Only

This Font is Personal Use (Demo). No Commercial Use Allowed!->CONTACT ME before any Promotional or Commercial Use! email: mabhalstudio@gmail.com

Inbäddningstillstånd: installable

Se liknande alternativ till Jogy Comik

Vanliga frågor

Är Jogy Comik gratis?

Ja, du kan ladda ner Jogy Comik gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.

Vad ingår i ZIP-filen?

ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för Jogy Comik (OTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.

Vem skapade Jogy Comik?

Formgiven av Mabhal Studio - Abdullah, Banten - Indonesia.

Får jag använda det kommersiellt?

Kommersiell användning av Jogy Comik beror på Personal Use Only. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.

Alternativ till Jogy Comik

Kommersiell användning

Jogy Comik är ett demo- eller personal use-typsnitt. Dessa liknande familjer kan användas kommersiellt — kontrollera alltid hela licensen.