Meny

Gratis nedladdning av typsnittsfamilj

Lova Romantic

Förhandsvisning av typsnittsfamiljen Lova Romantic — gratis nedladdning
Lova Romantic återgiven i sitt eget typsnitt för förhandsvisning

Created using FontCreator 11 from High-Logic.com

1 stil AMINMARIO IBRAHIMA Demo English General Punctuation Mathematical Operators Western European
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Om typsnittet Lova Romantic

Created using FontCreator 11 from High-Logic.com

Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet Lova Romantic.

Upphovsrätt: Lova Romantic© AMINMARIO 2024. All Rights Reserved

Varumärke: AMINMARIO 2024

Tillgängliga stilar

Förhandsgranska varje vikt

Regular

Lova Romantic · Regular · LovaRomantic
TTF
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Så använder du Lova Romantic

  1. Ladda ner ZIP-filen för Lova Romantic (1 stil, TTF + readme).
  2. Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
  3. För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
  4. Följ Demo innan du publicerar kommersiellt.

Licens och namngivning

Licens: Demo

Kontrollera alltid den medföljande readme.txt och originallicensen före kommersiell användning. FreeFontsHub tillhandahåller paketering och upptäckt; rättigheterna ligger kvar hos formgivaren/gjuteriet.

Inbäddningstillstånd: installable

Vanliga frågor

Är Lova Romantic gratis?

Ja, du kan ladda ner Lova Romantic gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.

Vad ingår i ZIP-filen?

ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för Lova Romantic (TTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.

Vem skapade Lova Romantic?

Formgiven av AMINMARIO IBRAHIMA.

Får jag använda det kommersiellt?

Kommersiell användning av Lova Romantic beror på Demo. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.