Meny

Gratis nedladdning av typsnittsfamilj

Nevermore Land

Förhandsvisning av typsnittsfamiljen Nevermore Land — gratis nedladdning
Nevermore Land återgiven i sitt eget typsnitt för förhandsvisning

Woodcutter Manero "Fonts Lab",Spain MMXXIV

1 stil Woodcutter Manero Personal Use Only English General Punctuation Mathematical Operators Western European
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Om typsnittet Nevermore Land

Woodcutter Manero "Fonts Lab",Spain MMXXIV

Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet Nevermore Land.

Upphovsrätt: ©Woodcutter Manero MMXXIV

Varumärke: ® woodcutter.es

Tillgängliga stilar

Förhandsgranska varje vikt

Regular

Nevermore Land · Regular · NevermoreLand
TTF
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Så använder du Nevermore Land

  1. Ladda ner ZIP-filen för Nevermore Land (1 stil, TTF + readme).
  2. Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
  3. För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
  4. Följ Personal Use Only innan du publicerar kommersiellt.

Licens och namngivning

Licens: Personal Use Only — licensuppgifter

woodcuttermanero@gmail.com

Inbäddningstillstånd: installable

Se liknande alternativ till Nevermore Land

Vanliga frågor

Är Nevermore Land gratis?

Ja, du kan ladda ner Nevermore Land gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.

Vad ingår i ZIP-filen?

ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för Nevermore Land (TTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.

Vem skapade Nevermore Land?

Formgiven av Woodcutter Manero.

Får jag använda det kommersiellt?

Kommersiell användning av Nevermore Land beror på Personal Use Only. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.

Alternativ till Nevermore Land

Kommersiell användning

Nevermore Land är ett demo- eller personal use-typsnitt. Dessa liknande familjer kan användas kommersiellt — kontrollera alltid hela licensen.