Meny

Gratis nedladdning av typsnittsfamilj

Plump Autumn

Förhandsvisning av typsnittsfamiljen Plump Autumn — gratis nedladdning
Plump Autumn återgiven i sitt eget typsnitt för förhandsvisning

This font is for PERSONAL USE ONLY!

1 stil Dimas Prasetyo Dm Letter Studio Personal Use Only English General Punctuation Western European
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Om typsnittet Plump Autumn

This font is for PERSONAL USE ONLY!

Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet Plump Autumn.

Upphovsrätt: Plump Autumn © Dm Letter Studio . 2025 . All Rights Reserved

Varumärke: Dm Letter Studio Bandung - Indonesia

Tillgängliga stilar

Förhandsgranska varje vikt

Regular

Plump Autumn · Regular · PlumpAutumn
TTF
The quick brown fox jumps over the lazy dog. 1234567890

Så använder du Plump Autumn

  1. Ladda ner ZIP-filen för Plump Autumn (1 stil, TTF + readme).
  2. Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
  3. För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
  4. Följ Personal Use Only innan du publicerar kommersiellt.

Licens och namngivning

Licens: Personal Use Only

please buy our COMMERCIAL USE!

Inbäddningstillstånd: restricted

Vanliga frågor

Är Plump Autumn gratis?

Ja, du kan ladda ner Plump Autumn gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.

Vad ingår i ZIP-filen?

ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för Plump Autumn (TTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.

Vem skapade Plump Autumn?

Formgiven av Dimas Prasetyo / gjuteri: Dm Letter Studio.

Får jag använda det kommersiellt?

Kommersiell användning av Plump Autumn beror på Personal Use Only. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.