Gratis nedladdning av typsnittsfamilj
undertale deltarune extended (Fixed)
“undertale deltarune extended (Fixed)” was built with FontStruct Designer description: <p>this font has now been FIXED! the alignment is now more accurate to the real games</p> <p>i take the undertale/deltarune font and add glyphs that are not from basic latin because everyone always forgets to add them</p> <p>In the private use area U+F000-U+F022 are some chars to help with custom symbols</p>
Om typsnittet undertale deltarune extended (Fixed)
“undertale deltarune extended (Fixed)” was built with FontStruct Designer description: <p>this font has now been FIXED! the alignment is now more accurate to the real games</p> <p>i take the undertale/deltarune font and add glyphs that are not from basic latin because everyone always forgets to add them</p> <p>In the private use area U+F000-U+F022 are some chars to help with custom symbols</p>
Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet undertale deltarune extended (Fixed).
Upphovsrätt: Copyright Viika 2021
Varumärke: FontStruct is a trademark of FontStruct.com
Tillgängliga stilar
Förhandsgranska varje viktRegular
Använd ← → för stilar, + − för att zooma, rulla för att zooma, Esc för att stänga
Så använder du undertale deltarune extended (Fixed)
- Ladda ner ZIP-filen för undertale deltarune extended (Fixed) (1 stil, OTF + readme).
- Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
- För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
- Följ Personal Use Only innan du publicerar kommersiellt.
Licens och namngivning
Licens: Personal Use Only
FontStruct Non-Commercial License
Inbäddningstillstånd: preview_and_print_only
Vanliga frågor
Är undertale deltarune extended (Fixed) gratis?
Ja, du kan ladda ner undertale deltarune extended (Fixed) gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.
Vad ingår i ZIP-filen?
ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för undertale deltarune extended (Fixed) (OTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.
Vem skapade undertale deltarune extended (Fixed)?
Formgiven av Viika / gjuteri: https://fontstruct.com.
Får jag använda det kommersiellt?
Kommersiell användning av undertale deltarune extended (Fixed) beror på Personal Use Only. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.