Gratis nedladdning av typsnittsfamilj
Student Wep
Student Wep är en gratis typsnittsfamilj av Rachmad BagusFatchi med 1 stil (Regular) tillgängliga som OTF. Filanvändning följer Freeware på FreeFontsHub.
Om typsnittet Student Wep
Student Wep är en gratis typsnittsfamilj av Rachmad BagusFatchi med 1 stil (Regular) tillgängliga som OTF. Filanvändning följer Freeware på FreeFontsHub.
Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet Student Wep.
Upphovsrätt: Hello Good Studio
Tillgängliga stilar
Förhandsgranska varje viktRegular
Använd ← → för stilar, + − för att zooma, rulla för att zooma, Esc för att stänga
Så använder du Student Wep
- Ladda ner ZIP-filen för Student Wep (1 stil, OTF + readme).
- Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
- För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
- Följ Freeware innan du publicerar kommersiellt.
Licens och namngivning
Licens: Freeware — licensuppgifter
Kontrollera alltid den medföljande readme.txt och originallicensen före kommersiell användning. FreeFontsHub tillhandahåller paketering och upptäckt; rättigheterna ligger kvar hos formgivaren/gjuteriet.
Inbäddningstillstånd: installable
Vanliga frågor
Är Student Wep gratis?
Ja, du kan ladda ner Student Wep gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.
Vad ingår i ZIP-filen?
ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för Student Wep (OTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.
Vem skapade Student Wep?
Formgiven av Rachmad BagusFatchi.
Får jag använda det kommersiellt?
Kommersiell användning av Student Wep beror på Freeware. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.