Gratis nedladdning av typsnittsfamilj
Young Rabbit
Woodcutter Manero "Fonts Lab",Spain MMXXIII
Om typsnittet Young Rabbit
Woodcutter Manero "Fonts Lab",Spain MMXXIII
Stilar i den här familjen: Regular. Förhandsgranska varje vikt på den här sidan och ladda sedan ner det kompletta paketet Young Rabbit.
Upphovsrätt: ©Woodcutter Manero MMXXIII
Varumärke: ® woodcutter.es
Tillgängliga stilar
Förhandsgranska varje viktRegular
Använd ← → för stilar, + − för att zooma, rulla för att zooma, Esc för att stänga
Så använder du Young Rabbit
- Ladda ner ZIP-filen för Young Rabbit (1 stil, TTF + readme).
- Packa upp och installera sedan skrivbordstypsnitten (TTF/OTF) på Windows, macOS eller Linux.
- För webbbruk, föredra WOFF2/WOFF när de ingår; behåll TTF/OTF som reserv.
- Följ Personal Use Only innan du publicerar kommersiellt.
Licens och namngivning
Licens: Personal Use Only — licensuppgifter
woodcuttermanero@gmail.com
Inbäddningstillstånd: installable
Vanliga frågor
Är Young Rabbit gratis?
Ja, du kan ladda ner Young Rabbit gratis från den här sidan. Följ licensen för tillåten användning.
Vad ingår i ZIP-filen?
ZIP-filen innehåller alla tillgängliga stilfiler för Young Rabbit (TTF) plus en readme med uppgifter om formgivare, gjuteri och licens.
Vem skapade Young Rabbit?
Formgiven av Woodcutter Manero.
Får jag använda det kommersiellt?
Kommersiell användning av Young Rabbit beror på Personal Use Only. Granska licensen på den här sidan och i ZIP-filen före kommersiella projekt.
Alternativ till Young Rabbit
Kommersiell användningYoung Rabbit är ett demo- eller personal use-typsnitt. Dessa liknande familjer kan användas kommersiellt — kontrollera alltid hela licensen.